Dětské židle k psacímu stolu

Děti potřebují, aby jim zvolený nábytek vyhovovat přesně na míru, byl ergonomicky správně řešený a navíc se jim i líbil. To nemsí být snadný úkol. Kromě zdravého spánku je potřeba zajistit i zdravé sezení u stolu. K tomu poslouží dětské židle k psacímu stolu. Správně sedět totiž musíme od útlého věku, abychom předcházeli vadám páteře, špatným návykům sezení, poruchám vývoje a bolestem zad.

Nastavitelná výška je nutnost

Děti se u stolu učí, malují, vyrábějí, sedí u počítače. Židle nesmí být nízko ani vysoko, musí se na ní sedět pohodlně a správně. Pasuje se ideálně k výšce dítěte a zároveň k výšce desky psacího stolu. Existují rostoucí dětské židle k psacímu stolu, které se nastavují pode toho, jak dítko roste a vydrží několik let. Dále jsou tu otočné židle k počítači. Pokud máme nastavitenou výšku stolu i židle, tím lépe. Dítě by mělo sedět tak, aby byly obě chodidla na zemi a ruce v pravém úhlu. Při opření zad by nohy měly dosáhnout na zem.

Parametry při výběru židle

Jaké parametry při výběru dětské židle k psacímu stolu zohlednit? Náročnost údržby a životnost určuje materiál potahu. U sedáku nás zajímají jeho rozměry, hloubka i výška. Pro větší děti mají smysl područky, menším spíše přejížejí. Opěrka hlavy se také pro malé děti přiliš nehodí. Základem pro kvalitní posez je zádová opora. Dosahovat by měla minimálně k lopatkám. Nosnost židle vybíráme podle věku a váhy dítěte. Zajímat nás budou také kolečka, která se musí hodit k povrchu, po kterém židle bude jezdit.

Pokud koupíte kvalitní židli, která dítě nutí ke správnému sezení, nemusí mu být zpočátku její používání tolik příjemné. Možná bylo zvyklé sedět špatně. Proto buďte trpliví a na židli ho zvykejte postupně.

Dřevěná dětská židle z masivní borovice

Děti předškolního věku velice rády tvoří, prostřednictvím těchto činností rozvíjejí své dovednosti i fantazii a kreativitu. Pokud i vaše dítko začíná bavit kreslení, modelování z plastelíny, skládání kostek či puzzle, pak je správná doba pořídit dětský stůl a židličku. Pro kvalitní usazení dítěte volte vhodnou a bezpečnou židli.

Cena v době recenze: 799 Kč

Pojízdná židle s obrázkem kotěte

Pořízením této židle je záruka úspěšnosti. A to dokonce hned dvojnásobné. Jak a proč? Židle Ministyle Kotě zaujme na první pohled krásným obrázkem kotěte. Praktický, kvalitní a funkční nábytek do dětského pokoje potěší a splní svůj primární účel. Židle díky krásnému potisku v podobě hlavy kotěte si získá pozornost dítěte. A vy máte tak záruku, že jej udržíte pozornosti a soustředění nejen na rozvíjení manuální tvořivosti, ale pak zejména v školním věku pro dělání domácích úloh apod.

Cena v době recenze: 989 Kč

Dětská moderní rostoucí židle

ANAIS je ergonomická pracovní židle, kterou si zamiluje každé dítě. Jde o otočnou rostoucí židli, která se přizpůsobí každému žákovi či studentovi. Je multifunkční, pohodlná a s moderním designem. Stabilitu dodává pěticípá růžice zakončená pogumovanými kolečky, které jsou vhodné na dřevěné, ale i plovoucí podlahy. Barevné provedení šedá / bílá nebo růžová / bílá zapadne do každého dětského pokoje.

Cena v době recenze: 3 260 Kč

Dětský rostoucí set – židle a psací stůl

Praktický, funkční a nepostradatelný nábytek do dětského pokoje. Efektivní komplet v podobě rostoucího nábytku určeného pro dítě od 4 let. Dětská rostoucí židle a stůl Actikid A3 efektivně roste s vaším dítětem. Výhodná investice, která se vám vrátí. Moderní a funkční set do dětského pokoje je zárukou spokojenosti, snadné údržby a bezproblémového používání.

Cena v době recenze: 14237 Kč

Praktická a kvalitní dětská rostoucí židle

Kvalitní dětská židle s ergonomicky tvarovaným sedákem i opěrákem poskytne maximální komfort dítěti a zaujme i vzhledem. Dětská rostoucí židle Mayer 2428 Actikid A2 zaujme dětskou pozornost barevným provedením a zajistí dítěti zdravé sezení. Moderní židle efektivně roste s dítětem. Židle je pro děti od výšky 108 cm až po výšku 170 cm.

Cena v době recenze: 4 597 Kč

Pohodlná dětská tmavě šedá otočná židle Uber

Také u dětí je potřeba dbát na správné sezení, a tím pádem i vhodný výběr židle. Pokud máte doma malého školáka, který stráví několik hodin denně u počítače či nad domácími úkoly, pak rozhodně nesáhněte po první židli, která se namane. Základem je stabilní konstrukce a dostatečná opora zad. Preferujete-li dále ke kvalitnímu provedení i elegantní vzhled, pak je tato tmavě šedá otočná židle Uber jistě tím, co vás i vaše dítě potěší.

Nastavitelná kancelářská židle

Kancelářská židle DECCAN výškově nastavitelná v provedení modro-černém je vhodná do každého dětského či studentského pokoje k počítačovému či psacímu stolu.

Cena v době recenze: 1 240 Kč

Dětská rostoucí židle v moderním designem

Dětská rostoucí židle Fuxo splňuje veškeré požadavky zdravého sezení během růstu vašeho dítěte. Tato dětská židlička je vhodná pro děti od 4 let od výšky 110 cm do 180 cm. Princip rostoucí židle je založen na posuvu opěradla směrem dozadu od sedadla a posunu opěradla směrem nahoru.

Cena v době recenze: 3 255 Kč

Černo-růžová otočná studentská židle k PC stolu

Studentská otočná židle MATRIX zaujme svým futuristickým designem. Zadní část je čalouněna černou eko kůží, sedák i opěrák jsou čalouněné růžovou látkou s výrazným prošíváním. Židle je výškově nastavitelná, má stabilní kovovou základnu s pěti plastovými kolečky.

Cena v době recenze: 1 520 Kč